
04/08/2025
Ik probeer geen romans te schrijven die aanhaken op actualiteiten. Toch ‘slaag’ ik daarin. Neem het boekenaanbod waarin gender en identiteit centraal staan, dat is enorm. Gaykrant pikte mijn roman ‘Het oog van de kraanvogel’ er tot mijn verrassing uit en noemde het in een bespreking ‘een aanrader’. In plaats van me langs de inclusiviteitslat te leggen, prezen ze het hoogstpersoonlijke verhaal van een gecompliceerde vriendschap.
Ook mijn debuutroman Het Siamees moment ging over heel veel meer dan de ‘maakbare liefde’. Toch ging het precies daar over. En recentelijk, in ‘Op alles wat ik ben’, vielen idolatrie en valse profetie pijnlijk nauwkeurig samen met de laatste politieke ontwikkelingen.
AFDRUK heet mijn nieuwe roman die in september verschijnt. Inzet is een kleinood dat de hoofdpersoon als twintigjarige fotografiestudent in zijn bezit kreeg en waarvan de herkomst vaag bleef: een licht beschadigde haarkam met een vogelmotief. Jaren later valt het woord ‘roofkunst’. Verwijst de kam naar een onzichtbaar geworden verleden dat ongemak oproept en deel uitmaakt van een dramatische geschiedenis? Of krijgt het verhaal door zijn herinneringen toch een naam en een gezicht?
Ook in dit verhaal zijn actualiteit en tijdgeest nooit ver weg.
Beeld haarkam: ‘Soul Comb’, Jason O’Brien
Tekening en boekomslag: Albert Van Der Weide






